sobota 4. apríla 2015

Licca chan - Takara

Aby Marii nebolo smutno dokúpila som ešte jedno telo Azone Pure Neemo XS a môžem Vám predstaviť Liccu.
Taktiež má nové šaty a svetrík.




A ešte moja obľúbená fotka s Bibi :)

piatok 3. apríla 2015

Anja In Sequins

Anja je u mňa už dlhšie, len som ju nestíhala predstaviť. Nejakú foto som pridala na Flickr, ale čas urobiť pár lepších fotiek a predstaviť aj nové oblečenie som si spravila až teraz.
Anju ste mohli vidieť u Jitky aj Lenky v jej pôvodnom oblečení. Ja som ju kúpila tiež komplet aj s oblečkom.


Svetrík a topíky od zberateľky Janky, riflíky http://www.hazelstreetdezigns.com/, kvetované nohavice odo mňa.






nedeľa 1. februára 2015

Licca Takara - Maria chan

Predstavujem Vám malú zlatú bábiku z rady Licca od Takara.
Táto konkrétne je Maria chan. Na videu v reklame si môžete pozrieť aké má zaujímavé vlásky, ktoré po úprave držia chvíľu tvar https://www.youtube.com/watch?v=GH7Fig42cfU

Licca sa mi zapáčila na fotkách na flickri, hlavne táto fotografka má úžasné fotečky https://www.flickr.com/photos/saltforest/13184410863/in/faves-85380896@N02/

Po prieskume som vedela, že Licca má telo ako mini Barbie a toto sa mi nepáčilo. Takže som kúpila iba hlavičky, hneď štyri a za lacno a dokúpila telo Azone Pure Neemo XS. Toto telo je veľmi kvalitné a vo veľkosti XS dievčenské, takže sa mi k Licce hodilo najlepšie.
Zatiaľ predstavujem prvú "hlavičku" bábiku Maria, kamarátka Licci.

Ušila som jej šatičky z nových látok, tiež pančušky, uštrikovala svetrík a z domácich zásob ušila vestičku. Botky má od Momoko, veľkostne jej sedia. Bez pančušiek by však chodidlo ostalo v topánočke, takže na to pozor.






S Mariou sa odfotili aj Molly a Bibi :-D Molly vyzerá znudene, pretože som jej nakázala sadnúť a dlho upravovala bábiku, aby nespadla, lebo Molly sa mrvila :-)

Pár fotiek z izbičky s Nano Freyou.






A toto sú už nové látky, tenká bavlna s drobným vzorom pre bábiky ako stvorená ;-)

nedeľa 18. januára 2015

Nová obývačka

Vyrobila som novú obývačku, takže okrem spálne a kuchyne mám v pláne do budúcna ešte kúpelňu.


Na Vianoce ma mama prekvapila skrinkou na čaje, ktorú samozrejme cielene kupovala ako skriňu pre bábiky. Prirobila som jej nožičky, vyrobila som z kartónu a samolepiacej tapety stolík (momentálne nemám čím vyrezávať z dreva kruh, inak by bol určite drevený :), z Darlinho mikrofónu je lampa, strúhadlo - glóbus, novou dekoráciou je loď a miniauto. Gauč s taburetkou som mala vyrobené už skôr.



Keď už som sa zlepšila v štrikovaní, napadlo ma odfotiť jednu z bábik ako tiež štrikuje. Výber padol na Holly a tak som ju usadila do novej obývačky :)




:-)

Malá nezbedná kočička

Cez týždeň som si zisťovala ako urobiť Nano Freyi faceup. S informáciami mi pomohli Elea a Nauriel, takže som si všetko pozháňala (suché pastely, tm. šedú akvarelovú ceruzku, štetce a špeciálny lak Mr. Super Clear - matný).
Počas zháňania cez internet, kreatívny obchod v Auparku DaVinci, Dráčik a modelársky obchod v Avione som natrafila aj na veci mimo plánu :). Postupne ich spomeniem v ďalších článkoch.

Freya mala pôvodne vyzerať inak, viac ako moja mačka Cilka, ale pastely nedržali, tak vznikol takýto faceup. Nakoniec nie je ani zalakovaný.
V Dráčiku som kúpila sadu oblečenia s tričkom, ktoré som požičala Freyi, doma som zozbierala všetky možné drobotiny a nafotila krátky príbeh bez slov, ako malá vyfešákovaná nezbedná Freya lanári psíkov na kosť, no potom ju viac zaujme klbko vlny, takže psíky svoju kosť dostanú :-D








Do izbičky na fotenie som vystavila rôzne vecičky, ktoré ste už mohli vidieť v minulosti na iných fotkách. Lampa na čítanie je z kníhkupectva, mini žlté auto s modelárstva, chameleón v prenoske je od Viveci (kamarátka Chelsei), modrá sova z kinderka, zajko od Chelsei, bábika Polly Pocket, klbká vlny v košíku som vyrobila, Hello Kitty je nájdená, mlieko s pohárom je z kuchynskej sady, vláčik z DaVinci a medzi psíkmi je nový yorki z ebay.
Podlaha je tiež  nová, vyrobená pre obývačku a kuchyňu.